UBEZPIECZENIA GRUPOWE
Infolinia 9:00 - 17:00 22 270 00 33

Ubezpieczenie grupowe pzu warianty

Ubezpieczenia grupowe mają wiele korzyści, np. pracodawca oferując ten rodzaj zabezpieczenia, zyskuje pracownika na dłużej. Z kolei pracownik, mając możliwość ubezpieczenia się, nie rezygnuje zbyt szybko z posiadanej pracy.

    Sprawdź ubezpieczenia grupowe

Towarzystw ubezpieczeniowych, które oferują ubezpieczenia grupowe jest wiele, stąd duża różnorodność ofert. Pracodawca, który decyduje się na wybór oferty dla swoich pracowników, może mieć problem z decyzją. Dlatego warto się przyjrzeć możliwościom, jakie oferuje w swoich ubezpieczeniach grupa ubezpieczeniowa PZU.

Oferta podstawowa PZU

PZU daje swoim klientom kilka możliwości zabezpieczenia w ubezpieczeniach grupowych. Jedną z nich jest oferta podstawowa. Chroni ona przez czas określony (umowa zawierana jest na rok czasu z możliwością automatycznego przedłużenia). Ta forma ubezpieczenia nie posiada możliwości gromadzenia środków kapitałowych. Ubezpieczenie podstawowe daje możliwość przystąpienia między 18 a 69 rokiem życia, ma więc szeroki zakres wiekowy.

Rozszerzenia umowy PZU

Grupa PZU oferuje możliwości rozszerzenia umowy podstawowej. Dzięki temu zyskamy szerszy zakres ochrony, co pozwoli cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem na wielu płaszczyznach. Ubezpieczenie może chronić nas na wypadek śmierci spowodowanej nieszczęśliwym wypadkiem, wypadkiem przy pracy, wypadkiem komunikacyjnym, oraz śmierci spowodowanej zawałem serca lub krwotokiem śródmózgowym. W takiej sytuacji rodzina (lub osoby wskazane w umowie) otrzyma świadczenie w wysokości określonej w umowie.

Możemy również zabezpieczyć się na wypadek śmierci kogoś z członków rodziny, m.in.: rodzica, rodzica współmałżonka, współmałżonka, dziecka.

Kolejną opcją, na jaką możemy się zabezpieczyć to narodziny dziecka, jak również urodzenie martwego dziecka. W przypadku narodzin wypłacone zostanie świadczenie, które ma być dodatkowym wsparciem finansowym.

Rozszerzeniem najczęściej wybieranym jest ubezpieczenie zdrowotne. Chroni ono nas na wypadek operacji chirurgicznej, leczenia szpitalnego, leczenia specjalistycznego, zagranicznej konsultacji medycznej, doraźnej ochrony medycznej, opieki medycznej zapewnianej przez prywatne placówki.

Utrata zdrowia oraz utrata zdolności do pracy mogą być kolejnym wariantem, na wypadek którego się ubezpieczymy. Świadczenie może nas chronić na wypadek złamania kości, poważnego uszkodzenia ciała, trwałego inwalidztwa, niezdolności do pracy.

    Porównaj składki polis grupowych

 

Ilu ubezpieczonych wchodzi w zakres polisy?

Do ubezpieczenia grupowego możemy włączyć również najbliższe nam osoby takie jak współmałżonek lub dzieci. Zapewnimy wówczas sobie oraz bliskich maksymalną formę ochrony, która wpłynie na jakość naszego życia.

Warto pamiętać, że ubezpieczenie grupowe pzu to gwarancja ochrony na każdym polu, jak również w bardzo szerokim zakresie wiekowym. Polisy na życie zazwyczaj wymagają dokładnych badań lekarskich a wraz z upływem czasu składka miesięczna znacznie wzrasta. Ubezpieczenie grupowe niesie za sobą wiele atutów, jakim jest szeroki zakres ochrony.

Jeśli nie jesteś przekonany co do oferty, którą przedstawia ci pracodawca, zawsze możesz sprawdzić możliwości ubezpieczenia przez internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło: ubezpieczenie grupowe pzu warianty i otrzymamy szczegółowe informacje dotyczące konkretnej oferty.

Często zdarza się, że pracodawca nie pamięta dokładnie szczegółów wszystkich dostępnych wariantów, dlatego możemy zasięgnąć pomocy w internecie. Dzięki temu dowiemy się o tym, jakie rozszerzenia są dla nas dostępne, na jakie warto się zdecydować. W internecie znajdziemy też opis wyłączeń, które mogą powodować niewypłacenie świadczenia przez ubezpieczyciela.

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.