witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
UBEZPIECZENIA GRUPOWE
Infolinia 9:00 - 17:00 71 736 75 55

Ubezpieczenie grupowe a ubezpieczenie indywidualne

Ubezpieczenie grupowe to dobra propozycja dla tych, którym zależy na dość szerokim zakresie ochrony. Przystąpienie do niego nie zawsze jednak będzie dostępne. Wystarczy, że w pracy nie masz takiej możliwości, wykonujesz wolny zawód lub prowadzisz działalność gospodarczą. Czy w takiej sytuacji szukać ubezpieczenia indywidualnego? A może w pracy warunki ubezpieczenia grupowego ci nie odpowiadają – czy wówczas warto prześledzić rynek, aby znaleźć alternatywę w postaci ubezpieczenia indywidualnego?

    ZOBACZ OFERTĘ UBEZPIECZEŃ

            Ubezpieczenie grupowe nie będzie dopasowane do indywidualnych potrzeb poszczególnych ubezpieczonych. Z samej definicji obejmuje szerszą grupę osób, dlatego też jego założenia będą jak najbardziej ogólne i uniwersalne.Ma to swoje zarówno pozytywne, jak i negatywne strony.

 

SZEROKI ZAKRES OCHRONY TYLKO W UBEZPIECZENIU GRUPOWYM

            Ubezpieczenie na życie, w razie hospitalizacji, trwałego uszczerbku na zdrowiu, urodzenia dziecka, osierocenia dziecka, zgonu rodziców lub teściów. Moglibyśmy tak wymieniać jeszcze długo. A chodzi oczywiście o zakres ochrony, który może być zawarty w ubezpieczeniu grupowym. Może, bo w zależności od konstrukcji produktu, pakiet ryzyk jest różny, niemniej jednak niezmiennie jest ich dość dużo. To dobrze i nie. Osoba przystępująca do ubezpieczenia płaci za wszystkie ryzyka, osoba starsza – także za urodzenie dziecka, osoba bezdzietna – również za osierocenie dziecka, mimo że przecież nie są możliwe w ich przypadkach takie zdarzenia.

            Inaczej sytuacja wygląda w przypadku ubezpieczenia indywidualnego. Zakres ochrony będzie dopasowany do nas, ale uwaga – raczej nie będzie tak szeroki, jak w ubezpieczeniu grupowym. Ubezpieczenia indywidualne główny nacisk kładą bowiem na ubezpieczenie życia i w tym zakresie możemy otrzymać wysoką sumę ubezpieczenia. Ryzyka dodatkowe będą natomiast tylko małym uzupełnieniem podstawowego zakresu ubezpieczenia na wypadek zgonu.

 

WYSOKIE ŚWIADCZENIA TYLKO W UBEZPIECZENIU INDYWIDUALNYM

            Zależy ci na naprawdę dobrej ochronie na życie, bo jesteś jedyną osobą pracującą w rodzinie i chcesz zabezpieczyć jej przyszłość w razie gdyby miało cię zabraknąć? Obawiasz się, że wysokość świadczenia dla ryzyka zgonu w ubezpieczeniu grupowym może okazać się zbyt niska na utrzymanie twojej rodziny? Zdecydowanie rozejrzyj się za ubezpieczeniem indywidualnym. Pewnie będziesz musiał wypełnić ankietę medyczną, być może poddać się również badaniom lekarskim, ale w zamian będziesz miał szansę na wyższą, niż w przypadku ubezpieczenia grupowego, wysokość świadczenia.

 

SKŁADKA INDYWIDUALNA CZY GRUPOWA

            Dużą wartością ubezpieczenia grupowego jest wysokość składki. Za dość szeroki zakres ochrony jest ona jednocześnie stosunkowo niska. Niestety, tego nie możemy powiedzieć o ubezpieczeniach indywidualnych. Jeśli jednocześnie zależy nam na wysokiej sumie ubezpieczenia musimy liczyć się z tym, że składka zostanie skalkulowana również na wyższym poziomie.

            Jeśli mamy wątpliwości na jaki rodzaj ochrony ubezpieczeniowej na życie się zdecydować, w pierwszej kolejności odpowiedzmy sobie na pytanie, na czym bardziej nam zależy – szerszym zakresie ochrony przy niskiej składce, czy wyższych świadczeniach i tym samym pewności lepszego zabezpieczenia finansowego w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych. W pierwszym przypadku wybieramy ubezpieczenie grupowe, w drugim – indywidualne.

    DARMOWA WYCENA UBEZPIECZENIA

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.