witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
UBEZPIECZENIA GRUPOWE
Infolinia 9:00 - 17:00 71 736 75 55

PZU ubezpieczenie grupowe a pobyt w szpitalu

W życiu spotyka nas wiele sytuacji, na które nie zawsze jesteśmy przygotowani. Nasze zdrowie, mimo naszych starań, może często zawodzić. Jednak nie na wszystko mamy wpływ – zdrowie możemy utracić również wskutek nieszczęśliwego wypadku czyli sytuacji absolutnie nieprzewidywalnej. Konsekwencją takich momentów w życiu najczęściej jest pobyt w szpitalu.

    Porównaj ubezpieczenia grupowe

Warto uprzedzać fakty – nie trzeba czekać na niespodzianki, jakie szykuje nam życie. Ubezpieczenie na życie zapewni nam należytą ochronę i da gwarancję, że poradzimy sobie w każdej trudnej z życiu chwili. Coraz większa liczba pracodawców również bierze sobie do serca ochronę zdrowia pracowników i zapewnia możliwość ubezpieczenia grupowego w swoim zakładzie pracy.

Ubezpieczenia grupowe

Dlaczego warto rozważyć zakup ubezpieczenia grupowego? Jest to prosty wybór, który pozwala zaoszczędzić nam wiele cennego czasu. Pracodawca posiada konkretną ofertę w oparciu o współpracę z konkretnym towarzystwem ubezpieczeniowym.

Oferta powinna posiadać kilka konkretnych pakietów ubezpieczeniowych o różnych progach cenowych dopasowanych do pracowników każdego szczebla. Nie trzeba wówczas poświęcać wolnego czasu na rozeznanie w rynku ubezpieczeniowym, przeglądaniu ofert, sprawdzaniu Ogólnych Warunków Umowy (OWU). Ubezpieczenie grupowe najczęściej nie wymaga od nas badań lekarskich, co również pozwala zaoszczędzić nam wiele czasu a także pozwala uniknąć niechcianych wizyt u lekarza.

Pobyt w szpitalu

W dzisiejszych czasach naprawdę nie trzeba wiele, by stać się pacjentem placówki szpitalnej. Chorujemy coraz częściej, wirusy i bakterie przechodzą co sezon kolejne mutacje, o których nagminnie alarmują nas media a także ulegamy wielu wypadkom, głównie komunikacyjnym. Pobyt w szpitalu a ubezpieczenie grupowe łączą się w dość jasny sposób. Nie posiadamy wiedzy na temat tego, jak długi i jak kosztowny będzie dla nas pobyt w szpitalu.

W błędzie jest ten, kto myśli, że w związku z ubezpieczeniem Narodowego Funduszu Zdrowotnego odbędzie leczenie bezpłatne. Pobyt w szpitalu często generuje wysokie koszty, na które składają się często drogie leki, zakup sprzętu rehabilitacyjnego, długim zwolnieniem lekarskim. Wskutek leczenia możemy utracić możliwość do wykonywania zawodu, stracić pracę, jak również mieć zalecenie długiego i kosztownego leczenia. Najlepszą pomocą w takich sytuacjach jest ubezpieczenie na życie.

    KUP UBEZPIECZENIE W PZU

Co nam może zaoferować polisa?

Pobyt w szpitalu nie musi być kosztownym i ciężkim przeżyciem. W towarzystwie PZU ubezpieczenie grupowe a pobyt w szpitalu stają się zwykłym życiowym epizodem, bez trudnych dla nas konsekwencji. Ubezpieczenie w PZU posiada szeroką ofertę dla swoich Klientów. W czasie ciężkiej choroby otrzymujemy wsparcie finansowe, dzięki któremu można pokryć koszty leczenia. Istotne jest również zapewnienie konsultacji u specjalistów, do których ciężko się dzisiaj dostać bez długich kolejek i dalekich w czasie terminów.

Kolejnym atutem ubezpieczenia jest wypłacane świadczenie wyliczane za każdy dzień pobytu w szpitalu. W zależności od wysokości sumy wykupionego ubezpieczenia – wypłacany jest różny procent. Świadczenia wypłacane są w dość szybkim czasie, co pozwala na stabilność finansową w tak trudnym czasie.

Zapoznanie z umową

Warto przed samym zakupem ubezpieczenia dobrze zapoznać się z treścią OWU. Tam znajdą się wszystkie cenne informacje na wypadek choroby lub wypadku - jakie dokumenty należy złożyć albo gdzie się zgłosić aby otrzymać wypłatę świadczenia. Ważne jest, by znać szczegóły ubezpieczenia - np. minimalny czas pobytu w szpitalu to 24 godziny. Znając te wszystkie zagadnienia, będziemy wiedzieć jak zachować się w trudnej sytuacji. A w takim momencie życia możemy o wielu ważnych sprawach całkowicie zapomnieć lub się pogubić.

Warto również sprawdzić kwoty wypłacanych świadczeń, by nie być zaskoczonym na wypadek sytuacji opisanej w umowie. Ubezpieczenie na życie jest niezwykle pomocne w trudnych życiowych chwilach, dlatego nie warto odwlekać decyzji o jego zakupie.

Średnia ocena: 2.67

Dziękujemy za oddanie głosu.