UBEZPIECZENIA GRUPOWE
Infolinia 9:00 - 17:00 22 270 00 33

Przy jakich jeszcze ubezpieczeniach warto używać kalkulatora?

Przy jakich jeszcze ubezpieczeniach warto używać kalkulatora? Towarzystwa ubezpieczeniowe przygotowują dla swoich klientów autorskie kalkulatory i porównywarki ubezpieczeniowe. Przy jakich ubezpieczeniach rzeczywiście warto skorzystać z takich aplikacji?

Początki kalkulatorów ubezpieczeniowych

Internetowe kalkulatory ubezpieczeń istnieją od lat, ale pierwsze z nich nie zostały pozytywnie ocenione przez użytkowników. Głównie były to kalkulatory ubezpieczeń komunikacyjnych, dedykowane kierowcom. Uznawali oni, że są one ciekawym pomysłem, ale ich obliczenia nie zawsze mają pokrycie w rzeczywistości.

Kalkulator ubezpieczeń OC AC był więc udoskonalany, aby prezentował użytkownikom tylko realne wyniki. Obecnie takie aplikacje czerpią dane z baz aktualizowanych na bieżąco przez towarzystwa ubezpieczeniowe.

 

Kalkulator przydatny przy OC i AC

Ubezpieczenia komunikacyjne często są dostępne za pośrednictwem kalkulatorów i porównywarek. Klient szybko i skutecznie może wyliczyć składkę na ubezpieczenie OC i AC, a nawet dołączyć do swoich polis dodatkowe opcje ubezpieczeniowe, takie jak Assistance i NNW (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków).

W kilka minut, podając potrzebne dane dotyczące ubezpieczanego pojazdu oraz właściciela, kalkulator wyliczy proponowaną przez różne towarzystwa składkę na OC czy AC. Dzięki temu, od razu wiemy, ile zapłacimy za ubezpieczenie komunikacyjne w wybranym pakiecie.

 

Pozostałe ubezpieczenia w kalkulatorze

Kalkulator ubezpieczeniowy może wyliczać składki dla różnych polis, nie tylko komunikacyjnych OC i AC. Za jego pomocą otrzymamy kalkulację składki na ubezpieczenie na życie czy ubezpieczenie turystyczne. 

Wyliczenie składki na ubezpieczenie turystyczne, jak i na ubezpieczenie nieruchomości, nie musi zajmować zbyt dużo czasu. Kalkulator ubezpieczenia turystycznego czy ubezpieczeń nieruchomości działa na takiej samej zasadzie, co kalkulator OC i AC. Należy więc wypełnić formularz elektroniczny i podać dane, które będą brane pod uwagę przy szacowaniu wysokości składki na daną polisę. Na podstawie wyników uzyskanych z kalkulatora, potencjalny klient towarzystwa ubezpieczeniowego od razu wie, ile będzie musiał zapłacić za polisę, w wybranym wariancie i z określonym zakresem ochrony.

Kalkulator ubezpieczeń na życie jest specyficzną aplikacją, która nie przelicza od razu składki na ubezpieczenie, a jedynie gromadzi informacje, z których później doradca ubezpieczeniowy może wyliczyć dla każdego klienta indywidualnie składkę i skontaktować się z nim w wybrany sposób, celem przekazania oferty.

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.