UBEZPIECZENIA GRUPOWE
Infolinia 9:00 - 17:00 22 270 00 33

Karencja w PZU ubezpieczenia grupowe

Ubezpieczenie grupowe jest rzeczą, o którą coraz częściej pytają potencjalni pracownicy na rozmowach o kwalifikacyjnych. Nie ma w tym nic dziwnego – pracodawca, który oferuje taką możliwość – jest oceniany jako solidny, odpowiedzialny i można wiązać z nim długotrwałą współpracę.

    Sprawdź ubezpieczenia grupowe

Również dla pracodawcy takie pytania są na rozmowie o pracę są cenną wskazówką. Pracownik zainteresowany możliwością ubezpieczenia to osoba doświadczona w innych miejscach pracy, znająca i ceniąca swoje możliwości, jak również osoba, która chce zostać w firmie na dłużej.

 

Dobry ubezpieczyciel - korzystne warunki

Ubezpieczycielem, który w Polsce cieszy się chyba największym zaufaniem – od lat niezmiennie jest grupa ubezpieczeniowa PZU. Firma posiada wieloletnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej, jak również niezwykle elastyczne produkty o atrakcyjnych warunkach.

Warto właśnie takimi czynnikami kierować się przy wyborze ubezpieczyciela. Towarzystwa ubezpieczeniowe, które dopiero startują na tym rynku, mogą zaoferować zdecydowanie mniej, a przede wszystkim nie dają tak wysokiej gwarancji jakości oferowanych produktów.

Z ubezpieczycielem wiążemy się często na długie lata. Im dłuższa umowa, tym większe możemy czerpać korzyści z polisy na życie. Jednak zakup ubezpieczenia na życie nie jest łatwą decyzją, stąd coraz częściej decydujemy się na ubezpieczenia grupowe.

 

W grupie raźniej i taniej

Dla wielu osób ubezpieczenie grupowe jest świetnym rozwiązaniem. Niewątpliwie – oferuje całkiem atrakcyjne warunki, szczególnie biorąc po uwagę wiek, stan zdrowia czy cenę ubezpieczenia. Również deklaracja na wiele lat bywa dla wielu osób zbyt poważnym krokiem, stąd ubezpieczenia grupowe mają szerokie grono swoich zwolenników.

To, co w popularnych „grupówkach” jest zdecydowanie największym atutem, to właśnie cena. Oferta jest budowana na podstawie możliwości finansowych pracowników, dopasowywana do płac, jakie otrzymują i obliczana na podstawie ilości zatrudnionych osób, jak i stanowisk, jakie obejmują. Stąd właśnie przygotowana oferta musi spełniać oczekiwania zarówno osób na niższym szczeblu, jak i tych, które obejmują wyższe czy kierownicze stanowiska. PZU przedstawia ofertę o kilku wariantach cenowych, stąd można swobodnie dopasować swoje możliwości finansowe do oferowanych modułów.

Przy zakresie ochrony, jaki oferuje oferta grupowa, można otrzymać naprawdę niewysoką składkę miesięczną. Polisa indywidualna najczęściej cenowo znacznie różni się od ofert grupowych. Dlatego właśnie ubezpieczenia grupowe a składka a konkretnie jej wysokość w skali miesiąca mają tak wiele wspólnego.

Warto rozjaśnić również kwestię zakresu ochrony. W przeciwieństwie do podstawowej oferty indywidualnej – grupowe ubezpieczenie gwarantuje szeroką ochronę, często za wiele niższą lub zbliżoną cenę. Decydując się na pzu ubezpieczenia grupowe, można spodziewać się wypłaty świadczenia w sytuacji śmierci bliskiej osoby, trwałego uszczerbku na zdrowiu, urodzenia dziecka, pobytu w szpitalu czy operacji.

 

Wiek i badania nie mają znaczenia

Oferta grupowa jest dedykowana zarówno młodszym pracownikom, jak i tym, którzy w niedalekiej perspektywie spodziewają się przejścia na emeryturę. Oczywiście cena produktu w PZU nie różni się bez względu na wiek.

W ofertach indywidualnych możemy spodziewać się zlecenia wykonania badań kontrolnych, które mają sprecyzować dokładnie nasz stan zdrowia oraz określić stopień ryzyka zachorowalności. Przy ofercie grupowej badania lekarskie, a co za tym idzie – dyskomfort, który wywołuje wizyta u lekarza, jak również dodatkowa fatyga z tym związana – nie są konieczne. Do zakupu możemy podejść bez wykonywania zbędnych formalności. Dla osób, które już borykają się z jakimiś problemami zdrowotnymi – jest to świetne rozwiązanie.

    Porównaj składki polis grupowych

Karencja

Warto wspomnieć, że karencja w grupowych ubezpieczeniach PZU również jest niezwykle korzystna. Coraz częściej można spotkać się z uruchomieniem ochrony następnego dnia od podpisania umowy. Stąd zyskujemy błyskawiczną ochronę i poczucie bezpieczeństwa.

Należy jednak pamiętać o wnikliwym czytaniu warunków umowy. Informacje dotyczące konkretnego produktu, jak i wariantu – są zawsze opisane w Ogólnych Warunkach Umowy, stąd zawsze dobrze jest się dokładnie zapoznać z ich treścią.

Średnia ocena: 3.13

Dziękujemy za oddanie głosu.