witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
UBEZPIECZENIA GRUPOWE
Infolinia 9:00 - 17:00 71 736 75 55

Grupowe ubezpieczenie lekowe PZU

Choroba może zdarzyć się każdemu. Koszty jej leczenia, nawet jeżeli nie wymaga ona hospitalizacji, bywają bardzo wysokie i bardzo obciążające domowy budżet chorego. Brakuje odpowiednich rozwiązań systemowych, które dostęp do leków uczyniłyby łatwiejszym. W związku z tym PZU oferuje dla swoich klientów grupowe ubezpieczenie lekowe PZU Opieka Medyczna. Jest to pierwsze tego rodzaju rozwiązanie oferowane polskim przedsiębiorcom dla nich i ich pracowników. Dzięki niemu skorzystają wszyscy. Pracownicy mogą uzyskać dostęp do bardzo tanich leków na receptę, co spowoduje, że szybciej będą wracać do zdrowia. Firma zaś nie będzie tracić wartościowych pracowników, którzy ze względu na stan zdrowia muszą przebywać na zwolnieniu.

Dla kogo jest to ubezpieczenie

Jest to ubezpieczenie grupowe, jest więc przeznaczone dla firm i przedsiębiorców zatrudniających pracowników. Idea grupowego ubezpieczenia polega na tym, że wszyscy zatrudnieni w danej firmie mają prawą przystąpić do takiej polisy. Jej koszty nie są wysokie, a zakres bywa bardzo interesujący i niezwykle korzystny. Tak też działa ubezpieczenie lekowe PZU Opieka Medyczna. Wszyscy zatrudnieni mają prawo się do tego ubezpieczenia przyłączyć i jednocześnie wszyscy zyskują te same, korzystne warunki. Niezależnie od wieku i stażu pracy w firmie.

    Oferta ubezpieczeń PZU

Jakie korzyści płyną z ubezpieczenia

Korzyści, które można uzyskać, mając tego rodzaju ubezpieczenie można podzielić na dwie kategorie. Są to:

  • Korzyści dla firmy i przedsiębiorcy
  • Korzyści dla ubezpieczonych pracowników

Tego rodzaju ubezpieczenie jest formą docenienia pracowników i zagwarantowania im bezpieczeństwa zdrowotnego i finansowego. Badania wykazały, że znacznie mniej pracowników odchodzi z firm, w których oferowane jest ubezpieczenie grupowe. Większe przywiązanie do przedsiębiorstwa to mniejsza rotacja pracowników i oszczędności związane z rekrutacją.

Samo ubezpieczenie skraca czas chorowania pracownika. To bardzo wymierna korzyść dla firmy, która ponosi koszty niezależnie od tego, czy pracownik jest w pracy, czy nie. Mało tego, znacznie większe koszty wiążą się właśnie z nieobecnością osoby zatrudnionej. Właśnie dlatego, szybkie zażycie leku przez chorego pracownika, to większa skuteczność jego działania i szybsze wyzdrowienie, więc mniejsze koszty,

Pracownicy natomiast, mogą zyskać znaczne oszczędności na tego typu ubezpieczeniu. Opłacana składka jest bowiem stosunkowo niska. Zniżki zaś na niektóre leki, w tym na antybiotyki mogą sięgać nawet 80%. To bardzo dużo. Biorąc pod uwagę ceny niektórych antybiotyków, taka obniżka z pewnością spowoduje, że więcej osób będzie stać na to, by tego rodzaju leki w ogóle wykupić. Zdarzają się bowiem przypadki, że recepta nie jest realizowana z powodu ceny zapisanego leku.

Jak działa to ubezpieczenie?

Sposób funkcjonowania polisy grupowego ubezpieczenia lekowego PZU Opieka Medyczna jest niezwykle ważny, ale też niezwykle prosty. Z PZU współpracuje ponad 6000 aptek na terenie całego kraju. W momencie, kiedy trzeba wykupić lek na receptę, wystarczy pokazać farmaceucie kartę lekową wydaną przez PZU. To właśnie ona uprawnia do zniżek i daje podstawę do naliczenia rabatu, który uruchamiany jest od razu. W momencie, gdy zakupy robione są w aptece, która nie współpracuje z PZU, też można uzyskać refundację. W chwili zakupu za lek należy zapłacić tyle, ile on kosztuje. Po transakcji trzeba to jednak zgłosić za pośrednictwem specjalnego formularza i odpowiednia kwota zostanie zwrócona na konto osoby ubezpieczonej. Nie ma więc ograniczeń, które wskazywałyby, że ubezpieczenie działa tylko w wybranych miejscach i wybranych aptekach. Działa wszędzie i dotyczy wszystkich aptek.

Ubezpieczenie lekowe PZU Opieka Medyczna to bardzo dobre i praktyczne rozwiązanie, które jest odpowiedzią na wiele potrzeb współczesnych pacjentów. Dostęp do służby zdrowia, choć trudny, to jest jednak możliwy również bezpłatnie. Wykupienie leków często nie mieści się w rodzinnym budżecie. To rozwiązanie powoduje, że nie trzeba już sobie odmawiać tego rodzaju zakupów. Leki stają się znacznie bardziej dostępne.

    Kalkuluj skłądkę w PZU

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.