UBEZPIECZENIA GRUPOWE
Infolinia 9:00 - 17:00 22 270 00 33

Dodatkowe grupowe ubezpieczenie na wypadek operacji chirurgicznej

Aby ubezpieczenie na życie zapewniało nam najszerszy wymiar ochrony, decydujemy się na rozszerzenie umowy. Umowy dodatkowe możemy dobierać według własnego zapotrzebowania. Warto, aby taka decyzja była dobrze przemyślana.

    Sprawdź ubezpieczenia grupowe

Umowy dodatkowe dotyczące zdrowia zapewniają nam obecnie różnego rodzaju ochronę. Wybieramy te dotyczące wypadków, nowotworów lub zdrowia. Zazwyczaj nie zagłębiamy się w treść umowy, co jest dużym błędem, bo może okazać się, że operacja chirurgiczna nie jest wliczana w zakres ochrony. W takiej sytuacji może spotkać nas spore rozczarowanie, dlatego należy staranne dobierać rozszerzenia do umowy podstawowej.

Polisa na życie sfinansuje kosztowną operację

To, jak się potoczy nasze życie, w dużej mierze zależy od nas. Właśnie dlatego wzrasta świadomość dotycząca zdrowego trybu życia. Dbamy o swoje zdrowie, uprawiamy sport, stawiamy na zdrowe odżywianie, stosujemy dietę, odstawiamy używki. Chcemy zapewnić sobie zdrowe życie aby przeżyć je jak najlepiej.

Na wiele spraw jednak nie mamy zupełnie wpływu. Należą do nich wypadki, mutacje genetyczne, choroby, urazy ciała. Wiele z nich powoduje konieczność operacji chirurgicznych. To może być złamana ręka, usunięcie guza czy perforacja wrzodów na dwunastnicy. Lista operacji, które mogą nas w życiu spotkać jest naprawdę długa i choć bardzo byśmy chcieli, pewnych sytuacji nie da się uniknąć.

Najlepszym przygotowaniem na możliwość operacji i jej sfinansowania jest ubezpieczenie na życie, a konkretnie rozszerzenie dotyczące operacji chirurgicznych. Ubezpieczyciel – poprzez umowę dodatkową – gwarantuje nam wypłatę określonego świadczenia po przebytej operacji.

Zakup polisy w momencie, gdy spodziewamy się operacji lub otrzymaliśmy już skierowanie – jest pozbawione sensu, ponieważ w ubezpieczeniach najczęściej stosuje się okres karencji, czyli okres ochronny dla ubezpieczyciela. Wysoce prawdopodobna jest odmowa wykupienia umowy dodatkowej, jeśli przyszły ubezpieczony wpisał do ankiety medycznej fakt przebycia operacji chirurgicznej.

Pobyt w szpitalu a rozszerzenie umowy

W ubezpieczeniach grupowych również posiadamy możliwość zabezpieczenia się na wypadek operacji chirurgicznych. Dzięki temu możemy liczyć zarówno na wypłatę środków nam należnych, jak również możemy spodziewać się innych form wsparcia:

  • opieka po operacji,

  • pomoc przy dzieciach oraz w domu,

  • wsparcie psychologiczne,

  • transport medyczny.

Poszczególne produkty różnych towarzystw ubezpieczeniowych różnie klasyfikują operacje chirurgiczne. Zazwyczaj określają stopień inwazyjności zabiegu, jak również ryzyko oraz konsekwencje. Na tej podstawie wyliczany jest procent sumy ubezpieczenia.

Klasyfikacja informuje nas o wysokości świadczenia, jakiego możemy się w danej sytuacji spodziewać. Ubezpieczyciel powinien przedstawić pełną listę zabiegów z wyszczególnionym stopniem świadczenia każdej z nich. Jako operację chirurgiczną zalicza się często nacięcie, drenaż, wycięcie, zeszycie, plastykę, przeszczep, usunięcie groźnych zmian lub guzów, korekcję a także amputację. Lista zabiegów jest naprawdę długa i warto się z nią zapoznać, by zdać sobie sprawę z tego, w jak dużym stopniu możemy spotkać się w swoim życiu w konkretnymi operacjami.

Operacje wielokrotnie wymagają dodatkowego leczenia lub rehabilitacji. Długie zwolnienie lekarskie powoduje brak płynności finansowej, a świadczenie w takiej sytuacji może okazać się bezcenne. Aby dojść do zdrowia po przebytej operacji może być nam potrzebne wsparcie finansowe, które pokryje koszty leków bądź regularnych rehabilitacji.

Pamiętaj, że ubezpieczenie na życie, które możesz kupić przez porównywarkę rankomat.pl daje ochronę finansową w wielu sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dla Ciebie i Twoich bliskich. Nie mniej ważna jest cena takiej polisy, dlatego, aby uniknąć przepłacania za składkę, warto sprawdzić ile kosztuje ubezpieczenie na życie w kalkulatorze rankomat.pl. Ofertę spośród 20 dostępnych towarzystw ubezpieczeń znajdziesz już od 3 złotych dziennie. W 1 kalkulacji możesz porównać aż do 5 ofert.

    Porównaj składki polis grupowych

 

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.