witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
UBEZPIECZENIA GRUPOWE
Infolinia 9:00 - 17:00 71 736 75 55

Dla kogo ubezpieczenie grupowe w pracy?

Jednym z bardzo popularnych benefitów oferowanych przez pracodawców swoim pracownikom jest możliwość przystąpienia w pracy do ubezpieczenia grupowego. Nierzadko składka jest w całości finansowana przez pracodawcę – pracownik uzyskuje ochronę ubezpieczeniową w zasadzie bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów po swojej stronie. Kto może przystąpić do takiego ubezpieczenia?

 

            Ubezpieczenie grupowe w pracy dedykowane jest zazwyczaj wszystkim pracownikom. Zatem nie ma znaczenia czy jest to pracownik biurowy, sprzątaczka, przedstawiciel handlowy czy pracownik produkcyjny. Każdy z nich za ten sam zakres ochrony zapłaci tożsamą składkę ubezpieczeniową. Dla ubezpieczyciela oczywiście ma znaczenie, czy ubepieczona jest ksiegowa, która większą część pracy spędza siedząc przed komputerem, czy menager ds. sprzedaży, który zazwyczaj jest w trasie i tym samym jest bardziej narażony na wypadki i nieszczęśliwe zdarzenia w czasie pracy. Ale ryzyko i składka skalkulowane są w ten sposób, że niezależnie od wykonywanego zawodu, w ramach jednego zakładu pracy, wszyscy pracownicy będą płacili tą samą składkę.

    KALKULUJ SKŁADKĘ UBEZPIECZENIA

JAKA OCHRONA DLA KADRY ZARZĄDZAJĄCEJ?

            Inaczej sytuacja wygląda w przypadku ubezpieczenia kadry menagerskiej. Często osoby takie są objęte ochroną w ramach odmiennego wariantu ubezpieczenia – węższego i bardziej dopasowanego zakresu i jednocześnie zdecydowanie wyższych sum ubezpieczenia. Prezes, pełnomocnik zarządu, dyrektorzy – dla nich liczą się wysokie świadczenia, gdyż w razie jakiegokolwiek wypadku i braku możliwości wykonywania pracy, wymagania ich i ich rodzin są zdecydowanie wyższe od wymagań „zwykłych” pracowników. Dlatego też, często ubezpieczenie grupowe w pracy jest dla nich przygotowane w innym wariancie.

 

UBEZPIECZENIE GRUPOWE RÓWNIEŻ DLA CZŁONKÓW RODZIN?

            Zdarza się, że towarzystwo ubezpieczeniowe wyraża zgodę, żeby do ubezpieczenia grupowego w pracy przystąpił także współmałżonek lub pełnoletnie dziecko osoby ubezpieczonej. Nie są oni pracownikami firmy, ale najbliższą rodziną pracownika. Mogą przystąpić w tym samym wariancie, w ramach którego objęty ochroną jest pracownik lub jest dla nich przygotowana specjalna oferta ubezpieczenia.

 

A POZA PRACĄ?

            Jeśli nasz pracodawca nie oferuje mozliwości przystapienia do ubezpieczenia grupowego, możemy poszukać możliwości posiadania takiej ochrony w ramach tzw. grupy otwartej. Często oferty tego typu tworzone są przez multiagencje ubezpieczeniowe. Jak to działa? Osoba, która nie może lub nie chce przystąpić do ubezpieczenia grupowego w swoim zakładzie pracy, prowadzi działalność gospodarczą i nie ma w ogóle możliwości skorzystania z ubezpieczenia grupowego, może skorzystać z oferty dostępnej na rynku jako właśnie tzw. grupa otwarta. Wystarczy, że zapozna się z warunkami ubezpieczenia i wypełni deklarację przystąpienia.

            Dla każdego, kto poszukuje ochrony ubezpieczeniowej, rynek ubezpieczeń oferuje bardzo wiele możliwych rozwiązań. I z pewnością każdy znajdzie dla siebie najlepszą alternatywę. 

    ZOBACZ OFERTY UBEZPIECZEŃ GRUPOWYCH

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.