witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
UBEZPIECZENIA GRUPOWE
Infolinia 9:00 - 17:00 71 736 75 55

ALLIANZ ubezpieczenie grupowe – odszkodowanie w trzech krokach

Ochrona ubezpieczeniowa w ramach polisy grupowej obejmuje szeroki zakres ryzyk dotyczących i życia, i zdrowia osoby ubezpieczonej oraz często także członków rodziny. Ubezpieczenie w Allianz to elastyczny produkt, w którym ryzyka dodatkowe mogą być dowolnie dobrane do oczekiwań pracowników. To także proste rozwiązanie w kwestii realizacji ochrony i wypłaty świadczenia ubezpieczeniowego – aby je otrzymać wystarczy zgłosić roszczenie, uzupełnić wymagane dokumenty i poczekać na wypłatę kwoty zgodnej z polisą.

    KALKULUJ SKŁADKĘ W ALLIANZ

KROK PIERWSZY - ZGŁOSZENIE SZKODY ALLIANZ

            Masz trzy możliwości zgłoszenia szkody w ramach ubezpieczenia grupowego Allianz. W sposób tradycyjny, zatem wysyłając na adres ubezpieczyciela, druk zgłoszenia roszczenia, którego wzór znajdziesz zarówno na stronie internetowej, jak i u pracodawcy. To najdłuższa droga – musisz  liczyć się z tym, że zanim dokumenty dojdą do zakładu ubezpieczeń minie kilka dni. Jeśli zależy ci na jak najszybszym otrzymaniu świadczenia, lepsze będą dwa pozostałe sposoby: udanie się do najbliższego oddziału Allianz i złożenie w nim zgłoszenia roszczenia osobiście lub jeśli w ogóle nie chcesz wychodzić z domu, możesz zgłosić szkodę za pośrednictwem platformy online. Tym razem twoja dokumentacja zostanie od razu zarejestrowana i szkoda będzie szybciej rozpatrzona.

 

KROK DRUGI – DO ZGŁOSZENIA DOŁĄCZ WSZYSTKIE NIEZBĘDNE DOKUMENTY

            Istotne, żeby nie pominąć żadnego z wymaganych dokumentów, gdyż ubezpieczyciel poprosi cię o uzupełnienie, a to wydłuży czas realizacji wypłaty świadczenia. Zapoznaj się uważnie z pełna listą wymaganej dokumentacji, będzie ona inna w zależności od ryzyka (np. w przypadku poważnego zachorowania potrzebna będzie pełna dokumentacja medyczna, w zależności od rodzaju choroby, natomiast w zakresie urodzenia dziecka niezbędny będzie odpis aktu urodzenia).

 

KROK TRZECI – UPEWNIJ SIĘ, ŻE KWOTA ŚWIADCZENIA JEST ZGODNA Z ZAWARTĄ UMOWĄ

            Pamiętaj, że zakład ubezpieczeń ma 30 dni, licząc od dnia przyjęcia zgłoszenia, na wypłatę świadczenia. Oczywiście, jeśli zgłoszenie nie zawiera pełnej dokumentacji, czas ten liczony jest od momentu uzupełnienia wszystkich wymaganych zaświadczeń. Dlatego tak istotne jest przekazanie zgłoszenia roszczenia z kompletem wymaganych dokumentów – to zdecydowanie upraszcza i przyspiesza proces realizacji świadczenia. Wypłatę należnej kwoty otrzymasz na rachunek bankowy wskazany w zgłoszeniu zdarzenia lub przekazem pocztowym. Sprawdź, czy jest ona zgodna z wysokością świadczenia określoną w certyfikacie potwierdzającym przystapienia do ubezpieczenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości wyjaśnij je u pracodawcy lub bezpośrednio u ubezpieczyciela.

            W Allianz ubezpieczenie grupowe odszkodowanie otrzymasz zgodnie z warunkami polisy. To nie tylko prosty i przejrzysty produkt zapewniający szeroki zakres ochrony, lecz także klarowne rozwiązania kwestii realizacji roszczenia. Świadczenie otrzymasz tym szybciej, im pełniejsze i zgodne z wymogami zakładu ubezpieczeń będzie złożone przez ciebie zgłoszenie roszczenia.

    PRZEJDŹ DO FORMULARZA

Średnia ocena: 5.00

Dziękujemy za oddanie głosu.