witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
UBEZPIECZENIA GRUPOWE
Infolinia 9:00 - 17:00 71 736 75 55

PZU ubezpieczenie pracownicze - jak uzyskasz świadczenie?

Ubezpieczenie grupowe to gwarancja wsparcia finansowego w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Wysokość świadczenia zależna jest od sumy ubezpieczenia. Aby uzyskać wypłatę, należy przede wszystkim zglosić roszczenie do zakładu ubezpieczeń. Jakie jeszcze czynności podjąć, aby uzyskać świadczenie z ubezpieczenia grupowego w PZU?
więcej

Kontynuacja ubezpieczenia grupowego po zwolnieniu z pracy

Pracując w większej firmie, oprócz wynagrodzenia, często otrzymujemy także tzw. świadczenia pozapłacowe: prywatną opiekę medyczną, kartę sportową, zniżki na wydarzenia kulturalne, ubezpieczenie grupowe na życie. Wraz z rozwiązaniem umowy o pracę, niestety tracimy większość z tych benefitów. Większość, bo w przypadku ubezpieczenia grupowego, jest możliwość kontynuacji polisy po zwolnieniu z pracy.
więcej

Dla kogo ubezpieczenie grupowe w pracy?

Jednym z bardzo popularnych benefitów oferowanych przez pracodawców swoim pracownikom jest możliwość przystąpienia w pracy do ubezpieczenia grupowego. Nierzadko składka jest w całości finansowana przez pracodawcę – pracownik uzyskuje ochronę ubezpieczeniową w zasadzie bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów po swojej stronie. Kto może przystąpić do takiego ubezpieczenia?
więcej

Grupowe ubezpieczenie pracownicze a brak pracy

Posiadanie ochrony w ramach grupowego ubezpieczenia pracowniczego to dodatkowy profit, jaki oferują pracodawcy swoim pracownikom. Zazwyczaj wszystkim – niezależnie od stażu pracy i zajmowanego stanowiska. To wygoda i poczucie bezpieczeństwa na bardzo klarownych warunkach i w zamian za stosunkowo niewysoką składkę (a nawet jej braku w sytuacji, kiedy pracodawca decyduje się na finansowanie składki). W razie rozwiązania stosunku pracy, ochrona najczęściej niestety również jest rozwiązywana
więcej

Ubezpieczenie grupowe a ubezpieczenie indywidualne

Ubezpieczenie grupowe to dobra propozycja dla tych, którym zależy na dość szerokim zakresie ochrony. Przystąpienie do niego nie zawsze jednak będzie dostępne. Wystarczy, że w pracy nie masz takiej możliwości, wykonujesz wolny zawód lub prowadzisz działalność gospodarczą. Czy w takiej sytuacji szukać ubezpieczenia indywidualnego? A może w pracy warunki ubezpieczenia grupowego ci nie odpowiadają – czy wówczas warto prześledzić rynek, aby znaleźć alternatywę w postaci ubezpieczenia indywidualnego?
więcej