UBEZPIECZENIA GRUPOWE
Infolinia 9:00 - 17:00 22 270 00 33

Pzu kontynuacja ubezpieczenia grupowego

Możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego to dobra okazja posiadania szerokiej ochrony życia i zdrowia za atrakcyjną składkę. Nierzadko ubezpieczenie grupowe jest dodatkowym świadczeniem oferowanym pracownikom i wówczas pracodawca finansuje składkę. Przyzwyczaiłeś się do posiadania ochrony i ciężko ci z niej zrezygnować po zakończeniu stosunku pracy? Pamiętaj, że w większości przypadków nie będziesz musiał.
więcej

Ubezpieczenie grupowe PZU – jakie korzyści?

PZU to zdecydowany lider na rynku ubezpieczeń – zarówno majątkowych, jak i życiowych. Dzięki długiej historii sprzedaży polis grupowych, często sam produkt ubezpieczenia grupowego kojarzony jest od razu z PZU. Nic dziwnego – PZU od wielu już lat ma największy udział w sprzedaży ubezpieczeń na życie. Ma ogromne doświadczenie w taryfikacji ofert ubezpieczeń grupowych, stąd też ich produkt jest często bezkonkurencyjny. Oferuje rozwiązania zarówno dla mniejszych, jak i większych grup formalnych.
więcej

PZU grupowe ubezpieczenie pracownicze - kiedy nie utrzymam świadczenia?

Produkty ubezpieczeniowe obejmują ochroną pewien katalog zdarzeń. Ten katalog ma jednak również swoje ograniczenia, tzw. wyłączenia odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń. Zasada ta dotyczy zarówno ubezpieczeń na życie, jak i wszystkich ubezpieczeń majątkowych. Dobrze jest wiedzieć w jakich sytuacjach ubezpieczyciel odmówi wypłaty świadczenia. Jak będzie to wyglądało w przypadku ubezpieczeń pracowniczych zawieranych w PZU?
więcej

Pzu grupowe ubezpieczenie pracownicze wysokość świadczeń

Jedną z charakterystycznych cech grupowych ubezpieczeń na życie jest szeroki zakres ochrony. Również polisa grupowa w PZU może obejmować wiele ryzyk dotyczących nie tylko życia i zdrowia głównego ubezpieczonego (pracownika), lecz również jego rodziny. Jednak rozbudowany katalog ryzyk nie będzie szedł w parze z wysokimi sumami ubezpieczeń. PZU w ubezpieczeniu Typ P Plus oferuje bardzo dużo umów dodatkowych, natomiast w Pełnia Życia mniejszą ilość ryzyk dotyczących tylko ubezpieczonego, za to wysokie kwoty możliwych świadczeń, sięgające nawet kwoty 3 500 000 zł.
więcej

Polisa grupowa PZU - szczegóły warte uwagi

Warunki ubezpieczeń grupowych standardowo ujęte są w kilkudziesięciostronicowym dokumencie. Nieliczni je czytają, jeśli już, to najczęściej tylko w sytuacji, kiedy już nastąpiło zdarzenie ubezpieczeniowe i tylko w zakresie fragmentu, który będzie go dotyczył. Jeśli jeszcze do tego dochodzą umowy dodatkowe, do których pisane są odrębne dokument, to prawdziwą sztuką okazuje się kompletne znalezienie kwestii, które nas interesują. Warto jednak przynajmniej przejrzeć zapisy warunków przed przystąpieniem do ubezpieczenia, żeby mieć świadomość chociażby ich konstrukcji. Warunki grupowych ubezpieczeń na życie PZU są przejrzyste, ale także dość obszerne, niemniej nawet pobieżne zapoznanie się z nimi pozwoli znaleźć kilka ciekawych rozwiązań.
więcej